Lesena skeletna hiša je grajena iz lepljenega in dolžinsko spojenega lesa. Konstrukcijo sestavljajo leseni pokončniki in prečniki, ki so med seboj povezani z natančnimi spoji in vijaki.
Konstrukcija je sestavljena tako, da stoji samostojno, za samo stabilnost ne potrebuje nikakršnih pritrjenih plošč na samo konstrukcijo. Plošče, ki so nato pritrjene na skelet z notranje in zunanje strani samemu skeletu še dodatno poveča stabilnost, trdnost in protipotresno varnost. Vsa dela, ki se izvajajo v skeletni hiši, so suho montažna, tako da je gradnja hiše hitra in okolju bolj prijazna, kot gradnja klasično zidane hiše. Skeletna hiša ima v primerjavi z zidano hišo prednost v debelini izolacije. Pri enaki debelini stene je bistveno višja izolativnost, ter s tem veliko večjo energijsko vrednost, posledično pa še manjše stroške ogrevanja.
Za leseno hišo je pomembna paro prepustnost, zato vgrajujemo vse vrste izolacij od izolacije iz lesnih vlaken, celuloze ter kamene volne. Poleg tega, da so omenjene izolacije veliko boljši izolator pozimi, poleti pa se spremenijo v naravni ščit proti vročini. Izolacija iz lesenih vlaken in celuloze imata pri enaki debelini izolacije v primerjavi z kameno in stekleno volno, ter stiroporjem 2 – 4 krat daljši zamik vdora toplote skozi zunanji ovoj hiše.
Pri gradnji z lesom dosežemo:
- hitro, natančno in ekonomično gradnjo,
- energijsko varčno gradnjo,
- trajnost objektov,
- odlično potresno varnost objektov,
- okolju prijazno gradnjo, nizek ogljični odtis zaradi uporabe lesa,
- ognjevarnost konstrukcije,
- lahko konstrukcijo v primerjavi z betonsko ali kovinsko (prihranki pri temeljenju objekta),
- zdravo in udobno bivanje,
- najrazličnejše oblike in dimenzije za vse vrste objektov,
- inovativne arhitekturne zamisli,
- dolge razpone brez podpornih stebrov,
- možnost izvedbe ukrivljenih konstrukcij.